Gminne Przedszkole w Słodkowie

www.przedszkole.zspslodkow.com

Pasowanie

Dzień 25 października pozostanie na długo w pamięci dzieci 4- i 3- letnich z Gminnego Przedszkola w Słodkowie i ich rodziców. Tego dnia odbyła się ich pierwsza ważna przedszkolna uroczystość - PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA. Uroczystość rozpoczęła się od powitania gości i przedstawienia krótkiej części artystycznej, w której maluszki zaprezentowały swoje umiejętności - dając tym samym dowód, jak dużo już potrafią. Były więc piosenki ilustrowane ruchem, wierszyki, zabawy ruchowe ze śpiewem. Po części artystycznej dzieci obiecały zgodnie bawić się w przedszkolu, słuchać pani i być dzielnym przedszkolakiem. Następnie pani wicedyrektor Joanna Sobczak dokonała uroczystego pasowania każdego dziecka na przedszkolaka. Na pamiątkę tego ważnego wydarzenia każdy przedszkolak otrzymał dyplom pasowania oraz mały upominek. Po uroczystym pasowaniu na przedszkolaków i rodziców czekał słodki poczęstunek.